Ο Άσπρος Μηνάς και ο Αργύρης Δεσύπρης θα είναι αντιπρόσωποι της Δημοτικής Τοπικής Οργάνωσης Νέας Δημοκρατίας Τήνου, στο 10ο συνέδριο του κόμματος που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα από 22 έως 24 Απριλίου.

Κατά την διάρκεια των εσωκομματικών εκλογών, ο πρώτος κ. Άσπρος έλαβε 282 σταυρούς και ο δεύτερος κ. Δεσύπρης 252. Από την πλευρά των γυναικών θα αντιπροσωπεύσει η Ευγενία Αλοιμόνου όπου συγκέντρωσε 479 ψήφους αφήνοντας στην δεύτερη θέση την Λειβαδάρου Θεώνη με 381 ψήφους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε επίπεδο νομού στο γενικό πίνακα υποψηφίων ανδρών και γυναικών (εκλέγονται 15):


Εγγεγραμμένοι: 3.793
Ψήφισαν: 2.255
Λευκά - άκυρα: 45
Έγκυρα: 2.210

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ (ΝΗΣΙ) ΣΤΑΥΡΟΙ
1. Καφτηράνης Χρήστος του Γεωργίου (Σύρος) 589
2. Κουντούρης Γεράσιμος του Πέτρου (Σύρος) 403
3. Άσπρος Μηνάς του Χρήστου (Τήνος) 282
4. Δεσύπρης Αργύριος του Ματθαίου (Τήνος) 252
5. Φιορεντίνος Ανδρέας του Νικολάου (Μύκονος) 227
6. Δοκιμάκης Κωντσαντίνος του Μιχαήλ (Σύρος) 186
7. Κοντός Λουίζος - Παντελεήμων του Νικολάου (Πάρος) 166
8. Πολυκρέτης Εμμανουήλ του Ευσταθίου (Νάξος) 159
9. Μακρής Κωνσταντίνος του Μιχαήλ (Μήλος) 140
10. Δαρζέντας Ματθαίος του Αντωνίου (Θήρα) 122
11. Αλιπράντης Ιωάννης του Σταματίου (Πάρος) 119
12. Χαριτόπουλος Θεόδωρος του Αντωνίου (Μύκονος) 115
13. Ροδίτης Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ (Πάρος) 103
14. Μπουρίτης Νικόλαος του Δημητρίου (Κύθνος) 93
15. Λαζαρόπουλος Γεώργιος του Κωνσταντίνου (Σίφνος) 84
16. Τσολάκης Ιωάννης του Ζαχαρία (Νάξος) (Νάξος) 79
17. Στρατούρης Στέφανος του Νικολάου (Νάξος) 77
18. Κουφόπουλος Αριστείδης - Αντώνιος του Ιωάννη (Νάξος) 76
19. Μιχελόπουλος Ευάγγελος του Αντωνίου (Νάξος)) 75
20. Μαράκη - Στρατούρη Κυριακή του Πέτρου (Νάξος) 72
21. Τζάκος Αλέξιος του Θωμά (Μύκονος) 62
22. Ξενάκη Ανδριανή του Ανδρέα (Νάξος) 60
23. Σαλίβερος Ματθαίος του Παρασκευά (Θήρα) 60
24. Αλεξάνδρου Δημήτριος του Ανδρέα (Άνδρος) 54
25. Βρεττός Στέφανος του Αθανασίου (Κέα) 54
26. Φραντζέσκος Νικόλαος του Ιακώβου (Μύκονος) 52
27. Καβαλιέρος Δημήτρης του Νικολάου (Κέα) 45
28. Τριαντάφυλλος Μιχαήλ του Γεωργίου (Πάρος) 29
29. Πανταζή Ειρήνη του Αντωνίου (Νάξος) 8
Σημ.: Με έντονα γράμματα οι υποψήφιοι που εκλέγονται ως Αντιπρόσωποι στο 10ο Τακτικό Συνέδριο.

Τα αποτελέσματα σε επίπεδο νομού στον ειδικό πίνακα υποψηφίων γυναικών (εκλέγονται 7):
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΥΡΟΙ
1. Αλοιμόνου Ευγενία του Ιωάννη 479
2. Λειβαδάρου Θεώνη του Εμμανουήλ 381
3. Κοντού-Μπούργια Εμμανουέλα του Κωνσταντίνου 282
4. Χατζηγεωργίου Ιφιγένεια του Νικολάου 196
5. Ταουσάνη Ουρανία του Ιωάννη 88
6. Σαμψούνη Ντίνα του Σπυρίδωνος 75
7. Πολυχρονίδου Ελευθερία του Διονυσίου 71
Σημ.: Με έντονα γράμματα οι υποψήφιες που εκλέγονται ως Αντιπρόσωποι στο 10ο Τακτικό Συνέδριο.

Διαβάστε επίσης: Αποτελέσματα εκλογών στην Τ.Ο. Ν.Δ. Τήνου

Share To:

0 comments so far,add yours

_____________________________________________________________________________________
Τα σχόλια θα αναρτώνται εφόσον υπάρχει Όνομα και Επίθετο σχολιαστή, σε διαφορετική περίπτωση (ψευδώνυμο ή ανώνυμα) θα διαγράφονται
_____________________________________________________________________________________