Δεν κατάφερε να φύγει με τους τρεις (3) βαθμούς της νίκης το ανδρικό τμήμα του Π.Α.Σ. Τήνου, από τη Σύρο και την αναμέτρηση με τον τοπικό Αθλητικό Όμιλο, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων. Η ομάδα της Τήνου ευτύχισε να προηγηθεί στο σκορ με το τέρμα του Φραγκίσκου Γιαννησόπουλου στο 4ο μόλις λεπτό. Όπου ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου 0-1.

Από εκεί και πέρα, η ομάδα του Α.Ο. Σύρου ισοφάρισε το παιχνίδι στο 51ο λεπτό και το τελικό 2-1 έγινε στο 69ο λεπτό. Η ομάδα του Γιώργου Μάλλιου πάλεψε το παιχνίδι και απέδειξε για ακόμα μια αναμέτρηση ότι δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος τόσο στην Τήνο όσο και στα γειτονικά νησιά.

Mε το χθεσινό αποτέλεσμα ο Π.Α.Σ. Τήνου βρίσκεται στην τέταρτη (4η) θέση του Α' ομίλου με επτά (7) βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική (6η) η ομάδα της Τήνου θα αντιμετωπίσει στη Μύκονο τον Α.Ο. Το παιχνίδι έχει οριστεί για την Κυριακή, 25 Νοεμβρίου και ώρα 15.00 το μεσημέρι

ΠΑΣ Τήνου (Γιώργος Μάλλιος): Κελαδίτης, Δενεκαρίας, Παλαμάρης Α., Λειβαδάρας Π. (89΄ Μπον), Αρμακόλας, Νάζος, Βιδάλης (67΄Μυλωνάς) , Γιαννησόπουλος, Δαρμής (70΄Θεοδώρου) , Ζαλώνης Ι., Ξενόπουλος.